Miljøpris til Søgne Dykkerklubb
Søgne Dykkerklubb er tildelt Kristiansand kommunes Miljøpris for sin utrettelige innsats for å fjerne spøkelsesteiner og marint søppel fra skjærgården på Sørlandet. Vi gratulerer!
Miljøpris til Søgne Dykkerklubb
Foto: Arild Hansen/N247.no (med tillatelse)
MILJØ

Miljøpris til Søgne Dykkerklubb
Søgne Dykkerklubb er tildelt Kristiansand kommunes Miljøpris for sin utrettelige innsats for å fjerne spøkelsesteiner og marint søppel fra skjærgården på Sørlandet. Vi gratulerer!
  31. mai 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Dette er en fantastisk anerkjennelse for innsatsen som legges ned i Søgne Dykkerklubb, skriver klubbleder Karl Klungland på klubbens side på Facebook.

Kristiansand kommune opprettet Miljøprisen i 2013, og den deles ut til personer, lag eller virksomheter som har vist innsats og nytenking i klima- og miljøarbeidet.

Miljøpris

Thomas Aanundsen og Geir Smebøle med Miljøprisen. Foto: Søgne Dykkerklubb


Prisen består av en plakett, et beløp på 50.000 kroner, og ikke minst annerkjennelse og takknemmelighet fra innbyggerne i Kristiansand.

– Dette var utrolig gøy, sa Svein Ove Aanesland til N247.no etter at de hadde mottatt miljøprisen på Christianholm Festning mandag kveld.

Fant bomber på ni meters dyp


Det var en enstemmig jury som bestemte at Søgne Dykkerklubb skulle få Kristiansand kommunes Miljøpris, blant 11 innkomne forslag.

De fremhevet at klubben gjør en stor innsats med miljørydding, og er ledende i landet på dette område. I 2021 tok klubben opp 19,5 tonn tapte redskaper og marint søppel.

 
Annonse:


På Facebook skriver Karl Klungland at det er viktig å rydde, men ennå viktigere å vise fram problemet med søppel og fiskeredskap:

– Skal vi klare å snu dette så må det handling og holdningsendring på plass. Vi kan ikke rydde oss ut av dette problemet, skriver han.

Vi gratulerer klubben med Miljøprisen og fantastisk innsats for miljøet!



ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Klubbtilbud på båtførerprøven

    – Medlemmene i dykkeklubber tilsluttet Norges Dykkeforbund kan ta kurset som leder til båtførerprøven til halv pris, forteller generalsekretær Stian Olsen.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS