Advarer mot reiser til Madagaskar
Nosy Be er et popuært dykkemål. Foto: Christian Skauge
Advarer mot reiser til Madagaskar
Tirsdag 14. oktober 2025
Advarer mot reiser til Madagaskar
Nosy Be er et popuært dykkemål. Foto: Christian Skauge
Militæret har tatt kontrollen på Madagaskar, og UD fraråder alle reiser som ikke er strengt nødvendige. Har du bestilt en dykkereise henger den i en tynn tråd.
 
Bakgrunnen for reiserådet som kom 27. september er at det har vært store demonstrasjoner flere steder i landet, med voldelige sammenstøt med politi og militære.

LAST NED
Appen for deg som skal utenlands


Det er innført portforbud i Antananarivo, flere flyselskap har kansellert sine flyvninger og det er redusert fremkommelighet i landet.

– Urolighetene og den forverrede sikkerhetssituasjonen, samt svært begrensede muligheter til å yte konsulær bistand, gjør at reiser frarådes, skriver UD.

Annonse:
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Rescue Diver i Halden

    PADI Rescue Diver lærer deg å forbygge og håndtere situasjoner som kan oppstå. Neste uke kan du ta det viktige kurset hos Halden Dykkersenter.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Er du interessert i dykkehistorie?

    Norsk Dykkehistorisk Forening arbeider for at det som både er et yrke, en hobby, en del av det norske forsvaret og en vitenskap skal få belyst og bevart sin historie.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS