Filmet nesten 45 km havbunn
Tirsdag 21. januar 2025
I fjor undersøkte Mareano 222 stasjoner på havbunnen. Hele 44,4 km med havbunn ble filmet, og det ble hentet opp prøver av sedimenter og bunndyr fra 20 steder.
 
Undersøkelsene ble gjort på toktene som årlig gjennomføres i Mareano-programmet, og bidrar til kart over biotoper, sedimentfordeling og innhold av miljøgifter i havbunnen.
 
– Karene gjenspeiler både geologi, biologi, menneskelig påvirkning og selvfølgelig dybdeforholdene, sier Pål Buhl-Mortensen som leder Havforskningsinstituttets arbeid i Mareano.
 
Les artikkelen på Mareano.no.
 

Mareano
 
Foto: Mareano/Havforskningsinstituttet
 

LES OGSÅ
Fant ubåtvrak fra 2. verdenskrig
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk Thistlegorm og 11 andre vrak

    Dykkebazaar og Aggressor Fleet byr på en fantastisk liveaboard hvor man får dykke alle de beste vrakene i Rødehavet – og de har gode betingelser for dykkeklubber og grupper.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS