Miljødykk i morgen
Lørdag 26. oktober arrangerer Os Dykkeklubb miljødykk på Buena kai i Bjørnafjorden, og inviterer alle som har lyst til å møte opp for å rydde søppel på havbunnen.
Miljødykk i morgen
Foto: Jan Erik Soltveit
KLUBBNYTT

Miljødykk i morgen
Lørdag 26. oktober arrangerer Os Dykkeklubb miljødykk på Buena kai i Bjørnafjorden, og inviterer alle som har lyst til å møte opp for å rydde søppel på havbunnen.
  25. oktober 2024
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Dette er det tredje miljødykket klubben arrangerer i Bjørnafjorden, forteller Jan Erik Soltveit i Os Dykkeklubb til Dykking.

Arrangementet finner sted på Buena Kai i Lysekloster, og varer fra klokken 11–15 lørdag 26. oktober. Bor du i Bergen er det ikke mer enn en halvtime å kjøre.



– Vi byr på kaffe, vaffler og surmelkslapper og grillpølser som er sponset av Meny. Alle er velkommen, og bli gjerne med å dykke, sier Soltveit.

I løpet av dagen vil medlemmer i klubben vil være på kaia for å vise frem hva dykkerne finner og forteller om konsekvensene av miljøforurensning.

LES OGSÅ
Havet lider av søppel i do


KODE stiller med båt og mannskap, og dykkeklubben vil bruke årets bidrag fra næringslivet til å utstyre klubbens båt med nye kartplotter, AIS og VHF.

– Dette er kostbart utstyr, så vi må fri til næringslivet igjen og håper de vil bidra litt så vi får dette på plass i båten vår, sier Soltveit.

Få pengene tilbake for rydding


Donasjonene vil bidra til å gi dykkerne i Os Dykkeklubb en trygg tur på sjøen, og AIS'en gjør at HRS vet hvor dykkebåten er til enhver tid.

Solvteit forteller at klubben har samlet inn ca. 40.000 kroner så langt, og at de trenger 15–20.000 for å komme i mål. Ta kontakt dersom du vil bidra!

Annonse:


– Jeg er stolt av jobben dykkeklubben gjør, og rydding på havbunnen gir dykkingen mening. Bli med og vis at dykkere bidrar til et bedre havmiljø, avslutter Soltveit.

Det blir forresten ikke bare kaffe og pølser – dykkerne skal også samle inn med kamskjell skal grilles og deles ut til de besøkende!






Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • GPS AS gjør service på alle ventiler

    Gass og Pusteservice i Drøbak er ikke bare et servicesenter for yrkesdykkere og dykkebransjen – de tar imot ventilsett og flasker fra alle dykkere. Kanskje det er på tide med vårpussen?

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Få 40% rabatt på grunnkurs!

    Nå er det tilbud på PADI Open Water Diver grunnkurs i dykking hos Nemo i Bergen. Dette er den beste gaven til deg selv eller noen du er glad i!
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS