Omkom etter dykkerulykke på Frøya
Den 30 år gamle mannen som ble fløyet til St. Olavs hospital i Trondheim i kritisk tilstand i går kveld døde i 01-tiden i natt av skadene. Ulykken skjedde i Sulfjorden ved Frøya.
Den forulykkede ble fløyet til St. Olavs hospital i Trondheim. Foto: Ezzex/Wikipedia (CC BY-SA 4.0)
Omkom etter dykkerulykke på Frøya
Den 30 år gamle mannen som ble fløyet til St. Olavs hospital i Trondheim i kritisk tilstand i går kveld døde i 01-tiden i natt av skadene. Ulykken skjedde i Sulfjorden ved Frøya.
12. juni 2022
De opplyser at St. Olavs hospital har bekreftet dødsfallet. Den forulykkede kom til sykehuset i Trondheim med redningshelikopter i 21-tiden i går kveld.
#Frøya: Den forulykkede kunne dessverre ikke reddes, bekreftet St. Olavs. Pårørende er varslet, og vil bli fulgt opp av kommunale Kriseteam.
— Politiet i Trøndelag (@PolitiTrondelag) June 11, 2022
Ulykken skjedde ved Hingsholmen ikke langt fra øya Sula nordvest for Frøya i går kveld. En stor redningsaksjon ble iverksatt da politiet fikk melding om ulykken fra AMK klokken 19:15.
Den savnede dykkeren ble funnet relativt kort tid etter at nødetatene ankom, og fikk livreddende førstehjelp på land og i helikopteret på vei til sykehus.

Dykkerulykke på Frøya – se tidslinje
Dessverre stod ikke livet til å redde. Den forulykkede dykket sammen med en venn ved Hingsholmen, og de to kom fra hverandre. Dykkebuddyen tilkalte hjelp.
Den omkomne var en 30 år gammel mann. Begge dykkerne var bosatt i Trondheim, opplyser politiet nå i formiddag.
Politifaglig etterforskningsleder Marius Aasbø sier til NRK at det skal gjøres flere avhør i saken søndag. Årsaken til ulykken er foreløpig ikke kjent.
Dykkekameraten ble også fløyet til St. Olavs med mistanke om trykkfallsyke. Det skal etter det Dykking erfarer stå bra til, forholdene tatt i betraktning.
Våre tanker går til de etterlatte.























