Ny prosjektleder for marin forsøpling
Administrasjonen i Norges Dykkeforbund vokser, og Margret Stray-Pedersen har nå blitt ansatt som prosjektleder med ansvar for marin forsøpling.
Ny prosjektleder for marin forsøpling
Foto: Norges Dykkeforbund
KLUBBNYTT

Ny prosjektleder for marin forsøpling
Administrasjonen i Norges Dykkeforbund vokser, og Margret Stray-Pedersen har nå blitt ansatt som prosjektleder med ansvar for marin forsøpling.
  21. januar 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Margret Stray-Pedersen har en bachelor i medier og kommunikasjon, samt en master i psykologi, og kommer fra en stilling i Nettavisen, skriver Norges Dykkeforbund.

NDF opplyser at hun vil ha hovedansvar for prosjektet marin forsøpling, og jobbe med synligheten av utfordringene som finnes der.

LES OGSÅ
Få støtte til marin opprydding


– Marin forsøpling har alltid vært viktig for meg. Fra jeg fant søppel på stranden som barn til jeg ble bevisst over hvor store utfordringene var har jeg alltid ønsket å kunne gjøre mer for å rydde opp, sier Stray-Pedersen til ndf.no.

Hun forteller at hun i 2016 var med å opprette vi studentbedriften SeaMe mot plast i havet ved OsloMet.

NDF får 10 millioner til ryddeaksjoner


– I NDF får jeg muligheten til å jobbe videre med en sak jeg virkelig brenner for. En drøm som blir til virkelighet, sier Stray-Pedersen.

Hun forteller at hun gleder seg til å kunne gå på jobb hver dag og føle at man gjør noe som er bra for livet under og over vann.

Annonse:


Den nyansatte prosjektlederen har foreløpig ikke dykkelappen, men det har hun tenkt å gjøre noe med og håper dykking blir hennes nye hobby.

Ved henvendelser kan Margret Stray-Pedersen kontaktes på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. og på mobil 920 77 738.





Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Gratis intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Arendal

    Agder Dykkersenter inviterer alle som har lyst til å begynne å dykke til å melde seg på PADI Open Water Diver grunnkurs i Arendal i 1. mai-helgen.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS