Webinar: Pusting av oksygen etter dykking

Norsk Baromedisinsk Forening inviterer til gratis webinar om oksygenpusting etter dykking med den internasjonalt anerkjente eksperten Mikael Gennser fra Sverige.

Webinar: Pusting av oksygen etter dykking
Foto: Norsk Baromedisinsk Forening

DYKKEMEDISIN



Webinar: Pusting av oksygen etter dykking

Norsk Baromedisinsk Forening inviterer til gratis webinar om oksygenpusting etter dykking med den internasjonalt anerkjente eksperten Mikael Gennser fra Sverige.

  9. september 2020
Mikael Gennser er seniorforsker ved Kungliga Tekniska Kögskolan (KTH) og er ansvarlig for alle prosjekter knyttet opp mot navalmedisin og dekompresjonsfysiologi, skriver Norsk Baromedisinsk Forening på Facebook.

Han har i flere år arbeidet tett med den svenske marinen ved Sjöstridsskolan i Karlskrona, og har publisert en rekke vitenskapelige artikler og rapporter om dykking, ubåtmedisin og fysiologiske reaksjoner i ekstreme miljø.

Webinar 14. september kl. 19:00

På webinaret som holdes på Zoom vil Gennser fortelle om undersøkelser gjort ved bruk av oksygen etter dekompresjon fra luftdykking etter de svenske dykketabellene.

Temaet er aktuelt ikke bare for luftdykking i Sverige, men vil også være aktuelt for både «vanlig» dykking og techdykking. Sett av tid, finn fram headsettet og koble deg på – dette blir spennende og lærerikt!

Klikk her for å delta på webinaret

Norsk Baromedisinsk Forening er en forening for de som er interessert i dykkemedisin, dykkefysiologi og andre menneskelige faktorer i tilknytning til dykking. Alle som vil kan bli medlem i foreningen.

På møtene tas det opp temaer innen yrkesdykking, militær dykking, vitenskapelig dykking, redningsdykking, hyperbar behandling, dykkemedisin, sportsdykking, teknisk dykking, utdanning, dykkerulykker og forskning.

Les mer på www.baromedisin.no og følg foreningen på Facebook.

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Dykk Thistlegorm og 11 andre vrak

    Dykkebazaar og Aggressor Fleet byr på en fantastisk liveaboard hvor man får dykke alle de beste vrakene i Rødehavet – og de har gode betingelser for dykkeklubber og grupper.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS