NM i UV-jakt og Kristiansund Cup 2019
Arrangør Kristiansund Dykkerklubb får hendene fulle den første helgen i august. Da arrangeres både Kristiansund Cup og norgesmesterskapet i UV-jakt – samtidig!
NM i UV-jakt og Kristiansund Cup 2019
Foto: Tonny Hansen/Facebook
UV-JAKT

NM i UV-jakt og Kristiansund Cup 2019
Arrangør Kristiansund Dykkerklubb får hendene fulle den første helgen i august. Da arrangeres både Kristiansund Cup og norgesmesterskapet i UV-jakt – samtidig!
  7. juli 2019
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Kristiansund Cup har vært arrangert årlig helt siden 1992, og det tradisjonsrike treffet tiltrekker seg hvert år fridykkere og undervannsjegere fra hele Europa. Det er også i år ventet stort oppmøte.

Samme helg arrangeres også årets NM i undervannsjakt. Såvidt Dykking erfarer blir de to konkurransene slått sammen til et åpent mesterskap, der bare de norske utøverne som er påmeldt/kvalifisert får plassering i NM.

NM og Kristiansund Cup arrangeres 2.–3. august 2019.

Klubben legger opp til daglige båtturer fra 27. juli til 1. august, slik at det er mulig å ha noen treningsdager og akklimatisere seg før konkurransene starter.

Fredag 2. august er Raueggen vest for Averøy satt opp som dykkested, mens det lørdag 3. august skal dykkes ved Langholmene på Tustna.

Hvis værforholdene tilsier det er området innenfor Grip satt opp som alternativt område.


Startkontingent er kr 800,-. Påmelding må gjøres til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. innen 25. juli 2019. Les mer om arrangementet på Facebook.






Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Arendal

    Agder Dykkersenter inviterer alle som har lyst til å begynne å dykke til å melde seg på PADI Open Water Diver grunnkurs i Arendal.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS