Bli med på Verdens Miljødag
Bli med på markeringen av Verdens Miljødag i Oslo søndag 25. mai. Det blir masse morsomme og lærerike aktiviteter for både små og store, og arrangementet er gratis.
Bli med på Verdens Miljødag
Illustrasjon: Oslo kommune
ARRANGEMENT

Bli med på Verdens Miljødag
Bli med på markeringen av Verdens Miljødag i Oslo søndag 25. mai. Det blir masse morsomme og lærerike aktiviteter for både små og store, og arrangementet er gratis.
  2. mai 2025
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– For å feire Verdens miljødag inviterer vi hele Oslo til en gøyal og lærerik miljødag for hele familien. Her kan du lære mer om plast i havet og bli bedre kjent med livet i Oslofjorden, skriver Oslo kommune.

Arrangementet er gratis og åpent for alle små og store landkrabber, og arrangeres på SALT på Langkaia i Oslo fra klokken 12–16 søndag 25. mai.

Verdens Miljødag
– Store deler av arrangementet skjer innendørs siden det er meldt litt ruskete vær, opplyser kommunen.

Alle kan være med på morsomme aktiviteter:


  • Ta en tur i spøkelseshuset
  • Lag kunst av plast fra havet
  • Få ansiktsmaling som arter i Oslofjorden
  • Bygg hummerhus med Marinreparatørene
  • Se på rare ting fra Oslofjorden
  • Lær om Oslofjordens arter i akvariet
  • Rydd med Rusken og ta ti for torsken
  • Knaskje venter det noen kule premier?


Annonse:


Verdens miljødag har blitt markert over hele verden siden 1972. I år er temaet «stopp plastforurensingen av jordkloden vår».

– Vi må stoppe tilførselen av plast til havet og ta bedre vare på artene som bor i havet og i Oslofjorden. Ta med barna og kom på SALT, oppfordrer kommunen.



Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Norges Dykkeforbund utdanner dykkere etter retningslinjene til CMAS, det internasjonale dykkeforbundet. Utdanningen skjer gjennom dykkeklubbene eller hos autoriserte dykkeskoler. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr også CMAS-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Arendal

    Agder Dykkersenter inviterer alle som har lyst til å begynne å dykke til å melde seg på PADI Open Water Diver grunnkurs i Arendal.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS