Sjokkfunn i Oslofjorden
Foto: Fredrik Myhre, WWF Norge
Sjokkfunn i Oslofjorden
Mandag 13. april 2026
Sjokkfunn i Oslofjorden
Foto: Fredrik Myhre, WWF Norge
Da Fredrik Myhre og kameraten dykket utenfor Nesodden gjorde de en rystende oppdagelse: – Jeg får nesten tårer i dykkermaska, sier han til Dagbladet.
Utenfor Svestad ble marinbiolog Fredrik Myhre og Roger Carson vitne til hummer som tittet hummeren frem fra gamle bildekk, under plastpresenninger, og til og med sammenkrøllede plastposer.

– Synet av hummer som bruker vår plastsøppel som hjem er intet mindre enn ufattelig trist. Jeg skammer meg når jeg ser disse uskyldige skapningene vasse rundt i vår forsøpling, sier Myhre.

Les hele saken hos Dagbladet.

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos OFDS i juni

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i juni!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Klubbtilbud på båtførerprøven

    – Medlemmene i dykkeklubber tilsluttet Norges Dykkeforbund kan ta kurset som leder til båtførerprøven til halv pris, forteller generalsekretær Stian Olsen.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS