Merker illsint hai på 2,5 meter
Onsdag 30. august 2023
– Først blir det tungt og stille på lina. Som om du sitter skikkelig fast i bunnen. Så bryter helvete løs, sier haiforsker Keno Ferter.
 
Haiteamet fra Havforskningsinstituttet er i full gang med merkingen av «hvithaiens fetter», håbrann, og har merket fire haier den siste uken. Les mer på hi.no.
 

 
Merker illsint hai på 2,5 meter

«Først blir det tungt og stille på lina. Som om du sitter skikkelig fast i bunnen. Så bryter helvete løs!»

 
Sånn føles det å få haien håbrann på kroken.
 
Bli med oss ut å merke «hvithaiens fetter»: https://www.hi.no/hi/nyheter/2023/august/haisommer-merket-fire-ilske-muskelbunter-pa-2-5-meter

 

Posted by Havforskningsinstituttet on Wednesday, August 30, 2023
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Norges Dykkeforbund utdanner dykkere etter retningslinjene til CMAS, det internasjonale dykkeforbundet. Utdanningen skjer gjennom dykkeklubbene eller hos autoriserte dykkeskoler. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr også CMAS-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos OFDS i mai

    Har du tatt grunnkurs i dykking? Ta et skritt videre og bli med på et PADI Advanced Open Water Diver-kurs hos Oslofjorden Dykkesenter i mai!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS