Beskytter vrak i Lake Ontario
Beskytter vrak i Lake Ontario
Lørdag 22. november 2025
Beskytter vrak i Lake Ontario
Amerikanske myndigheter har opprettet et marint(!) verneområde i den østlige delen av Lake Ontario. Hensikten er blant annet å beskytte skipsvrakene.
 
Lake Ontario National Marine Sanctuary er på over 4.000 km2 og inneholder 41 kjente vrak. Historiske data indikerer imidlertid ytterligere 19 skipsvrak og tre flyvrak, ifølge avisen Adirondack Daily Enterprise.





Myndighetene forventer at verneområdet vil bli populært blant dykkere, som kan besøke en rekke av vrakene bare seks timer fra New York.

Kanskje noe å tenke på neste gang man skal en tur over dammen?

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Er ventilsettet klart for kulda?

    Gass og Pusteservice gjør service på alle kurante pusteventiler, både for bransjen, yrkesdykkere og sportsdykkere. Et godt vedlikeholdt ventilsett er ekstra viktig om vinteren.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Vil du bli yrkesdykkar?

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. Snart er det søknadsfrist for kurset som startar til hausten.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS