Fakta på lørdag: Aksjon Blücher
Foto: Skjermdump fra NRK
Fakta på lørdag: Aksjon Blücher
Lørdag 11. april 2026
Fakta på lørdag: Aksjon Blücher
Foto: Skjermdump fra NRK
Som en udetonert miljøbombe, men også som et symbol på norsk forsvarsvilje, har vraket av den tyske krysseren Blücher ligget på bunnen av Oslofjorden i 86 år.
I 1995 ble det laget en dokumentar om den kompliserte prosessen med å tømme vraket for olje. I forbindelse med at det lakk olje fra vraket i 2023 er dokumentaren fortsatt aktuell.

Du får også møte tyske og norske veteraner som var med den skjebnesvangre dagen, 9. april 1940. Se dokumentaren på NRK.

Annonse:
 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI Open Water i Arendal

    Agder Dykkersenter inviterer alle som har lyst til å begynne å dykke til å melde seg på PADI Open Water Diver grunnkurs i Arendal i 1. mai-helgen.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta PADI grunnkurs hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS