Omkom da dykkeflaske eksploderte
En dykkeinstruktør døde av skadene han pådro seg da en dykkeflaske eksploderte i en svømmehall utenfor Amsterdam i helgen.

Foto: Rokus C (CC BY 3.0)
Omkom da dykkeflaske eksploderte
En dykkeinstruktør døde av skadene han pådro seg da en dykkeflaske eksploderte i en svømmehall utenfor Amsterdam i helgen.
18. oktober 2022
Flere av deltakerne hadde med eget utstyr, men ikke alle. Instruktøren hadde rigget et flaskesett til en av deltakerne og satt det på bassengkanten.

LES OGSÅ
Døde etter lek med dykkeflaske
– Sekundet etterpå kom det et stort smell og instruktøren ble slengt opp i luften. Han sluttet å puste, og det ble gjort gjenoppliving på stedet, skriver en bruker på Reddit.
Vedkommende tok oppfriskningskurs sammen med sin far og gir uttrykk for at det var flaks at ingen ble truffet av fragmentene fra flasken.

Ulykken skjedde i Zwembad De Meerkamp utenfor Amsterdam. Foto: Google Maps
Dykkesintruktøren ble fraktet til sykehus med alvorlige skader. Dessverre stod ikke livet til å redde, melder NH Nieuws.
Det er ikke klart hva som var årsaken til at dykkeflasken eksploderte. Saken etterforskes av det nederlandske arbeidstilsynet.
Nyheten kommer bare et par uker etter at en 36 år gammel mann mistet det ene beinet da en dykkeflaske eksploderte i Geelong utenfor Melbourne i Australia.
Mannen holdt på å fylle flasker da en kraftig eksplosjon blåste ut vinduene i lokalet. Etter behandling på stedet ble han fløyet til sykehus, melder 7news.com.
Heller ikke i denne ulykken er årsaken kjent.