Nytt på markedet: Ultrakompakt blits
AOI Limited produserer UV-hus, våtlinser og tilbehør for UV-fotografer, og nå har de lansert sin første blits: UCS-Q1 Ultra Compact Strobe skal være spesielt godt egnet for nybegynnere.
Nytt på markedet: Ultrakompakt blits
Foto: AOI Limited
PRODUKTNYTT

Nytt på markedet: Ultrakompakt blits
AOI Limited produserer UV-hus, våtlinser og tilbehør for UV-fotografer, og nå har de lansert sin første blits: UCS-Q1 Ultra Compact Strobe skal være spesielt godt egnet for nybegynnere.
  7. august 2021
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Blitsen er spesielt egnet for makro, og de svært enkle innstillingene gjør dette til et godt alternativ for dem som vil begynne å bruke blits under vann.

UCS-Q1 er laget av polykarbonat, og på baksiden finner man to knapper og en vribryter som styrer styrken på blitsen.

Produktegenskaper:


  • Ledetall: 22
  • Fargetemperatur: 5600 kelvin
  • Oppladingstid: 0,85 sekunder (full styrke)
  • Antall blitser: 2.000 ganger
  • LED styrke: 700 lumen
  • Vanntett til: 60 meter
  • Vekt (på land): 550 gram med batterier
  • Mål: 12,5 x 7,7 x 13,1 cm


Et LED-lys på 700 lumen gjør at blitsen kan brukes som fokuslys eller lykt. Den leveres med en fast kule, og det følger med en diffuser med en vinkel på 85 grader.

– UCS-Q1 har bare manuelt modus, og dette gjør det enkelt å finne riktig styrke når du bruker den sammen med et kompaktkamera, skriver produsenten.



Foto: AOI Limited


Strømmen kommer fra to 18650 litiumbatterier, som gir opptil 2.000 blitsblink. Blitsen slår seg av automatisk for å spare strøm når den ikke er i bruk.

Batterirommet er beskyttet av to O-ringer, og er i tillegg separat fra elektronikken slik at blitsen skal tåle at det kommer inn vann her.



UCS-Q1 har også en pre-flash som fyrer av en kort serie med små blink for å hjelpe til med blitsplasseringen. Dette er spesielt nyttig når man bruker en snoot, som finnes som tilbehør.

AOI UCS-Q1 Ultra Compact Strobe forhandles i Norge av Fotografit.eu, og du kan lese mer om blitsen på deres blogg eller i nettbutikken.

ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Dyreliv i havet: Lær mer om nakensnegler

    Den 7. utgaven av boka Dyreliv i havet er en skattkiste for dykkere med interesse for marinbiologi. Nå finnes den både i trykt utgave og som eBok, og det er bare én ting å gjøre: Løp og kjøp!

ANNONSE:

ANNONSE:
ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Hugs å søka om du vil bli yrkesdykkar

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. No er det snart søknadsfrist for kurset som startar til hausten.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS