Inviterer til Vikerfossen Ut
Snart er det klart for årets utgave av Vikerfossen Ut, en svømmekonkurranse for ungdom i alle aldre. Deltakerne svømmer 3,2 km ved utløpet av Tyrifjorden.
Inviterer til Vikerfossen Ut
ARRANGEMENT

Inviterer til Vikerfossen Ut
Snart er det klart for årets utgave av Vikerfossen Ut, en svømmekonkurranse for ungdom i alle aldre. Deltakerne svømmer 3,2 km ved utløpet av Tyrifjorden.
  18. oktober 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
– Bli med på Vikerfossen Ut lørdag 29. oktober! Startskuddet går klokken 14:00 på lørdag, skriver Nøkken Dykkeklubb på Facebook.

Den 3,2 kilometer lange traséen er merket med bøyer, og går fra Hovdetjenn ved Vikersund nærsenter, ned Møllebekken til Delinga.

Vikerfossen Ut 29. oktober 2022


Vikerfossen Ut

Det var god stemning i målområdet under fjorårets arrangement. Foto: Wiggo Skretteberg/Facebook


Deltakerne må ha våtdrakt og dykkemaske, snorkel og svømmeføtter. Svømmere kan bruke svømmebriller.

Konkurransen har to klasser:


  • Svømmeklassen
    for de med 2–3 mm drakt
  • Dykkerklassen
    for de med 4–9 mm drakt


Det er påbudt å bruke hette som dekker hode og nakke, samt sokker i svømmeføttene – vannet er kjølig på denne tiden av året.



Deltakere som parkerer i Vikersund får skyss tilbake til startområdet etter premieutdelingen. Bagasjen blir fraktet fra startområdet til målområdet.

For å melde deg på betaler du kr 300,- til konto 2270.26.85420 eller Vipps 131113. Prisen for barn og unge under 18 år er kr 100,-.



Oppmøte er ved Hovdetjenn lørdag 29. oktober, senest klokken 13:30. Hvis du ikke har utstyr er det mulig å leie – kontakt Nøkken Dykkeklubb.

Så langt har over 60 meldt sin interesse på Facebook, så det kan tyde på at det blir bra oppmøte. Bli med – det blir helt sikkert gøy!






ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

PADI er verdens største utdanningsorganisasjon med omtrent 135.000 instruktører og divemastere verden over. De fleste dykkesentrene i Norge utdanner dykkere etter PADIs modell - du finner en oversikt i bransjeregisteret.

 

 

 

Annonsørinnhold:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Vil du bli yrkesdykkar?

    Dykkerutdanninga ved Høgskulen på Vestlandet er ei fagskuleutdanning som gir deg dei fleste sertifikata du treng som yrkesdykkar. Les meir og søk på kurset som startar neste haust.
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS