Årets nordiske naturfotograf 2023
Natur&Foto inviterer for tolvte gang fotografer til å delta i Nordens største naturfotokonkurranse, Nordic Nature Photo Contest. Bli med og vinn flotte premier!
Årets nordiske naturfotograf 2023
Dette fantastiske hvalbildet ble premiert i klassen for pattedyr i fjorårets konkurranse. Foto: Audun Rikardsen/NNPC 2022
UNDERVANNSFOTO

Årets nordiske naturfotograf 2023
Natur&Foto inviterer for tolvte gang fotografer til å delta i Nordens største naturfotokonkurranse, Nordic Nature Photo Contest. Bli med og vinn flotte premier!
  15. september 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Det er ingen egen kategori for undervannsbilder i konkurransen, men UV-foto har likevel hevdet seg godt de siste årene.

Bidrag kan sendes inn i følgende klasser: Fugler, pattedyr, landskap, nærbilde, kreativt naturbilde, turbilde, truet natur, fotoreisen og årets unge nordiske naturfotograf.

Frist: 15. november 2022


Hval

Denne glupske ulken kom på 3. plass i klassen for nærbilder i 2022. Foto: Julie Skotte/NNPC 2022


– Gode bilder kan være gull verdt! Over 70 vinnere deler premier for over 200.000 kroner. Førstepremien er en fantastisk reise til Kenya verdt 80.000 kroner, skriver arrangøren.

Det er også flotte premier til alle som kommer på pallen i hver av kategoriene. Det var flere UV-bilder blant de premierte bidragene i fjor.



Konkurransen er åpen fra 15. september til 15. november 2022 ved midnatt. I denne perioden kan man slette bilder og legge til nye.

Bildene må være tatt i Norden (Norge, Sverige, Finland, Danmark, Færøyene, Grønland og Svalbard). I klassen «Fotoreisen» er det tillatt med bilder fra hele verden.

NNPC: Se de premierte UV-bildene
>

Natur&Foto opplyser at bildene vil bli bedømt av en jury bestående av profesjonelle naturfotografer fra inn- og utland.

Det er både gøy og lærerikt å delta i en fotokonkurranse, og vinner du er det lønnsomt også. Det er bare å finne frem blinkskuddene!






ANNONSE:
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.


 

Annonsørinnhold:

  • Dykk i verdens kraftigste malstrøm

    Saltstraumen byr på noen av de heftigste dykkeopplevelsene som finnes – ikke bare i Norge, men i hele verden. Det er ganske enkelt noe eget med verdens sterkeste malstrøm.

ANNONSE:

ANNONSE:
ANNONSE:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Les i siste utgave av bladet Dykking:
Image

Innhold, Dykking nr. 2/2020:

Innhold:

  • DYKKEMEDISIN: Stor COVID-19 SPESIAL
  • VRAKDYKKING: RMS Lusitania
  • UNDERVANNSFOTO: Ocean Art Photo Contest
  • RUNDEFUNNET: En tingbok forteller
  • GRUVEDYKKING: Norges svar på Tuna-Hästberg?
  • DYKKEMÅL: Dybdekart fra Lygnstøylvatnet
  • DYKKEREISE: Ponza i Italia
  • UTSTYRSTEST: KISS Sidewinder
  • PRODUKTNYTT: Nytt og nyttig på markedet

Abonnér på bladet Dykking og få spennende dykkestoff levert portofritt i postkassen!
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Bli med Nemo på tirsdagsdykk

    Nemo Classic Diving i Bergen arrangerer «Diveday» hver eneste tirsdag, og inviterer alle som har lyst til å komme seg i vannet til å bli med.
Siste videoer:
logo
Bladet Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 


© 2020-22 Forlaget Dykking AS