Diversnight er åpen for registrering
Diversnight går av stabelen lørdag 2. november klokken 20:19 – og nå er det åpnet for registrering av dykkesteder på nettsiden. Blir det ny rekord i år?

Foto: Hege Cecilie Bye
NYHETER
ARRANGEMENT
Diversnight er åpen for registrering
Diversnight går av stabelen lørdag 2. november klokken 20:19 – og nå er det åpnet for registrering av dykkesteder på nettsiden. Blir det ny rekord i år?
19. september 2019
Når er det ikke lenge igjen til det internasjonale nattdykket – bedre kjent som Diversnight – går av stabelen. Faktisk er det bare noen korte uker!I fjor deltok 1 477 dykkere på 141 dykkesteder i 21 land. Blir det ny rekord i år? Vi oppfordrer dykkesentre og klubber i hele landet til å lage et arrangement og registrere det på nettsiden!
Sosialt og hyggelig – og nyttig for bransjen
For klubbene er Diversnight en flott anledning til å samles på tampen av sesongen. Mange serverer kaffe og kake, og hele familien kan være med.
Dykkesentrene har mulighet til å holde en «åpen dag», og kanskje tilby et nattdykk til en ekstra hyggelig pris. Det er en flott mulighet til å få mange innom, og i forkant av arrangementet burde det også gå an å selge noen emnekurs i nattdykking.
Egersund Undervannsklubb var først ute
Egersund Undervannsklubb var først ute med å registrere seg, og de skal dykke i Skjevollsvik på Dyrnes slik de har gjort de siste årene.
– Her er det en flott vik med mye sandbunn fra 8 til 30 meter. Vi ser mye liv i mørket, og ofte blekksprut på nattdykk. Klubben har også gjort en stor jobb for å rydde bildekk og annet søppel herfra de siste årene, forteller Thomas Kalve som er administrator på klubbens Facebook-gruppe.
Vi håper så mange som mulig følger deres eksempel og legger inn sitt arrangement på www.diversnight.com!