Kritisk oppdatering fra Shearwater
Foto: Shearwater Research
Kritisk oppdatering fra Shearwater
Fredag 16. mai 2025
Kritisk oppdatering fra Shearwater
Foto: Shearwater Research
Shearwater har sluppet en ny versjon av firmware til computerne Tern og Tern TX. Selskapet anbefaler alle å oppgradere umiddelbart.
 
Årsaken er at det er oppdaget en alvorlig feil som kan oppstå hvis computeren brukes i luftmodus samtidig som nitroxprosenten er satt til noe annet enn 21% oksygen.

– Feilen gjør at den valgte oksygenprosenten brukes i beregningen av bunntid, noe som kan føre til en farlig situasjon, opplyser Shearwater.

Alle brukere må oppgravdere fra v34 til v35 umiddelbart – og du finner ut hvordan på www.shearwater.com/pages/support.

Annonse:
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

 

Scuba Schools International tilbyr kurs fra begynnernivå til instruktør. De har også et bredt utvalg av emnekurs og videregående kurs som rebreatherdykking og extended range. Flere av dykkesentrene i bransjeregisteret tilbyr SSI-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Vrakdykking på Sørlandet i sommer

    One Ocean Dive Resort utenfor Kristiansand byr på en rekke spennende vrak, flott undervannsnatur og dykk hvor man kan sanke kamskjell og krabber. Ta turen med klubben eller vennegjengen!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta dykkelappen her på fredag

    Dykking er en kjempespennende aktivitet, og ingenting gjør ferien bedre enn å ha et dykkesertifikat i baklommen. Oslofjorden Dykkesenter holder kurs 11. juli.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS