Kanskje tidenes største metanutslipp
Mandag 20. januar 2025
Sabotasjen av gassrørledningen Nord Stream i Østersjøen i september 2022 førte til det kanskje største menneskeskapte enkeltutslippet av metan noen gang.
 
I en ny studie anslår forskere at rundt 465.000 tonn metan slapp ut i atmosfæren etter hendelsen. Selv om dette isolert sett er et stort utslipp, er det bitte lite i den store sammenhengen, skriver Forskning.no.
 
En ukrainsk ukrainsk dykker er etterlyst for sprengingen av gassrørledningen. To andre er også formelt mistenkt i saken.
 

Nord Stream
 
Foto: Det danske forsvaret
 

LES OGSÅ
Dykker etterlyst for sabotasje
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

IANTD tilbyr opplæring på alle nivåer fra nybegynner til avansert teknisk nivå. Organisasjonen var først ute med forskjellige kurs i teknisk dykking på 90-tallet. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr IANTD-kurs.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Gratis intro til uv-jakt og sanking

    Vil du komme i gang med undervannsjakt eller sanking av skjell, krabber og annen sjømat? Bli med på et gratis webinar hvor Martin Helseth forteller deg mer!

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta Advanced-kurs hos Nemo neste helg

    Vil du bli tryggere i vannet og lære mer om forskjellige typer dykking? Da er PADI Advanced Open Water-kurset noe for deg! Nemo i Bergen holder kurs neste helg.
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS