Gir 25 millioner til Oslofjorden
13.11.2023 – www.nrk.no
Det nye fylkesrådet i Akershus setter av 25 millioner i et fond som skal brukes til tiltak for å redde den kriserammede Oslofjorden.
 
– Vi må både bruke pengene på tiltak som gir direkte miljøeffekt på Oslofjorden og på litt mer langsiktige tiltak, sier fylkesråd med ansvar for miljø, Solveig Schytz (V), til NRK.
 
Akershus gjenoppstår som eget fylke 1. januar 2024. Det nyvalgte fylkesrådet håper flere følger etter og setter av midler til Oslofjorden.
 

Trådalger
 
Trådalger kveler livet i Oslofjorden. Foto: Christian Skauge
 
ANNONSE:

Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Nudibranch Safari 2025 på Gulen

    Nakensneglesafarien på Gulen Dykkesenter er den viktigste møteplassen for entusiaster og eksperter. Neste utgave av workshopen arrangeres i mars 2025.

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Minedykker – en jobb med smell i

    Minedykkerkommandoen er en avdeling bestående av spesialtrente dykkere som er utdannet til å uskadeliggjøre alle typer eksplosiver, og de har en av Norges tøffeste jobber.
Siste videoer:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS