Disse 15 kjemper om NM-gullet
NM i UV-foto er i gang i Ålesund, og 15 av landets beste fotografer kjemper om NM-tittel, kongepokal, heder og ære. Her får du oversikt over hvem som er med.
Disse 15 kjemper om NM-gullet
Deltakerne i NM på vei ut i morges. Foto: Ernst Peter Ravn Ottesen
UNDERVANNSFOTO

Disse 15 kjemper om NM-gullet
NM i UV-foto er i gang i Ålesund, og 15 av landets beste fotografer kjemper om NM-tittel, kongepokal, heder og ære. Her får du oversikt over hvem som er med.
  2. september 2022
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
De 28 deltakerne i årets NM i UV-foto måtte som vanlig gjennom en kvalifiseringsrunde for å komme til finalen. Denne ble vunnet av Tore Vidar Knutsmoen vant.

De 15 beste gikk videre til finalen, som arrangeres av Norges Dykkeforbund og Ålesund Sportsdykkerklubb i helgen.

Justine Siegwald

Denne delikate nakensneglen var blant bildene som gav Justine Siegwald en 4. plass i kvalifiseringen. Foto: Justine Siegwald/NDF


Disse 15 kjemper om gullet:




Bjørnar Nygård og Anders Schouw måtte dessverre melde forfall til finalen, og dermed rykket Anne Mari With Ottesen og David Gonzalez opp fra ventelisten.

Hvis du vil se bildene til de enkelte fotografene kan du klikke på navnet – vi har linket til deres Instagram eller Facebook-side. Listen er sortert etter plassering i kvalifiseringsrunden.

Tore Vidar Knutsmoen vant NM-kvaliken


Deltakerne konkurrerer i fem kategorier – vidvinkel med og uten dykker, fisk, makro og tema. Temaklassen er i år «silhuett»

Bildene må tas i løpet av fire dykk på maks 90 minutter, og det er ikke lov med noen for form redigering eller beskjæring. Fotografene gjør to dykk fredag og to dykk lørdag.

Anne Mari With Ottesen

Rune Edvin Haldorsen brukte et av bildene fra NM i Stokmarknes i årets kvalifisering. Foto: Rune Edvin Haldorsen/NDF


Som i fjor er det ganske god geografisk bra spredning på deltakerne. I fjor var det én jente i finalen, og vi skrev at vi ønsket oss fler. Det fikk vi – i år er det tre jenter med i toppen.

Fjorårets NM-vinner David Gutteridge må finne seg i å være en av favorittene, men han får ikke noen enkel vei opp på pallen i det sterke finalefeltet.



Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Vil du begynne å dykke?

PSS tilbyr utdanning fra grunnkurs til instruktør, og har kategorier for profesjonelle dykkere - fridykking, sportsdykking, teknisk dykking og førstehjelp/redning. I bransjeregisteret finner du dykkesentre som tilbyr PSS-kurs.


Annonsørinnhold:

  • Unik dykkereise til Filippinene

    Oppdag korallrevene, veggene og det utrolige dyrelivet i Siquijor, Cabilao og Camiguin på Filippinene – bli med på denne unike 19 dager lange reisen som byr på hele 30 dykk!

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Ta dykkekurs på én uke hos Nemo

    PADI Open Water Diver er inngangsbilletten for deg som vil begynne å dykke, og kursene hos Nemo i Bergen er svært populære. Gi deg selv eller noen du er glad i den perfekte gaven!
Siste videoer:
Annonse:
ANNONSE:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS