Nordisk mesterskap i UV-Foto 2021
Arrangøransvaret for Nordisk Mesterskap i UV-går på omgang mellom de nordiske forbundene, og i 2021 er det Norges Dykkeforbunds tur. Bildene må leveres innen midnatt 1. november.
Nordisk mesterskap i UV-Foto 2021
3. plass i Nordisk Mesterskap klasse A3 i 2020. Foto: Maria Ferm
UNDERVANNSFOTO

Nordisk mesterskap i UV-Foto 2021
Arrangøransvaret for Nordisk Mesterskap i UV-går på omgang mellom de nordiske forbundene, og i 2021 er det Norges Dykkeforbunds tur. Bildene må leveres innen midnatt 1. november.
  1. oktober 2021
☒   ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
Konkurransen har som vanlig fem klasser – makro, normal/vidvinkel med dykker, normal/vidvinkel uten dykker, fisk og tema.

De fire første klassene er delt opp i underklassene Østersjøen og nordisk ferskvann, nordisk farvann og utenomnordisk farvann.

LES OGSÅ
Pekka Tuuri nordisk mester for tredje gang


Deltakerne kan sende inn tre bilder i hver av klassene, og velger selv hvordan de fordeles i på underklassene. Man kan f.eks. sende inn et i hver underklasse, eller alle tre i én.

Årets temakategori er «exploration», og det er ikke angitt noe om hvor i verden bildet skal være tatt, eller om det er med eller uten dykker – her står man men andre ord ganske fritt.

Nordisk Mesterskap

2. plass i Nordisk Mesterskap klasse C2 i 2020. Foto: Fredrik Blomqwist


Innsendingsfrist: 1. november 2021


– Bildene skal sendes til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. med emne «Nordisk Mesterskap UV Foto 2021». Vi oppfordrer til at man bruker www.wetransfer.com for enklere innsending, skriver NDF på sine hjemmesider.

Det er viktig å lese regelverket nøye før man sender inn bilder, slik at man unngår å bli disket. Resultatene blir offentliggjort 10. desember 2021.

Ved spørsmål kan man kontakte Nora Menous-Moland hos Norges Dykkeforbund på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. eller mobil 981 98 772.



Opprinnelig publisert 09.03.2021



Annonsørinnhold:

ANNONSE:
ANNONSE:

Begynne å dykke - eller ta et videregående kurs?

 

Global Underwater Explorers tilbyr kurs for nybegynnere, erfarne dykkere og tekniske kurs for dyp dykking, grottedykking og dykking med rebreather. GUEs mål er å utvikle dine ferdigheter, effektive prosedyrer for problemløsning og gjøre deg til en bedre dykker.

 

 

 

Annonsørinnhold:

  • Se nå: Gratis webinar om sjømat

    Frivannsliv har lagt ut en reprise av et webinar med mesterkokken Elijah Holland, hvor du kan lære mer om hva du kan høste fra havet og sette på middagsbordet.

ANNONSE:

ANNONSE:

Annonsørinnhold:

  • Klubbtilbud på båtførerprøven

    – Medlemmene i dykkeklubber tilsluttet Norges Dykkeforbund kan ta kurset som leder til båtførerprøven til halv pris, forteller generalsekretær Stian Olsen.
Siste videoer:
Annonse:
Annonse:
Facebook
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
ANNONSE:
logo
Dykking har siden 1983 blitt gitt ut av Forlaget Dykking AS. Redaktør: Christian Skauge

 

Forlaget Dykking AS
Postboks 6654 Etterstad, 0609 Oslo
Org. nr. 936558496

 



Avmelding fra nyhetsvarsler
© 2024 Forlaget Dykking AS